Cookies

Pre lepšie fungovanie webu používame súbory “cookies”.

Ubytovanie

Ponúkame na pranájom turistickú chatu Bukovina.

Ubytovanie

Turistická chata Bukovina

Turistická ubytovňa hájenka Bukovina sa nachádza v časti Bukovina, čo je 11 km od centra Mesta Nová Baňa, v tichom prostredí neďaleko lesa. Zariadenie slúži k poskytovaniu ubytovacích služieb. Chata je zrekonštruovaná zo starej hájenky, ktorá slúžila ako rodinný dom pre lesníka. Prevádzka pozostáva z dvoch podlaží. Na poschodí sú tri izby po dve stále lôžka s jednou prístelkou v každej izbe (spolu 9 lôžok) Jedna izba s východom na balkón. Na poschodí sa nachádza sprchovací kút, ktorý je oddelení stenou od WC. Na prízemí je dvojlôžková izba, spoločenská miestnosť s krbom, kompletne vybavená kuchyňa v ktorej sa nachádza sporák na pevné palivo a kombinovaný sporák na plyn a elektrickú energiu, samostatné WC, kúpeľňa s rohovou vaňou. V suteréne sa nachádza kotolňa s pecou na tuhé palivo. Vykurovanie je zabezpečené pevným palivom cez radiátory. Teplá voda je v kuchyni zabezpečená cez prietokový ohrievač. V kotolni a v soc. zariadení na poschodí sa nachádzajú bojlery. Miestnosti sú vo väčšej miere obložené drevom, nábytok je zhotovený na mieru. Na dvore pri chate je krb s prístreškom a s posedením. Voda je zabezpečovaná z verejného vodovodu. Odkanalizovanie je do vlastnej žumpy.

Ubytovanie je vhodné predovšetkým pre tých, ktorí hľadajú oddych v príjemnom prostredí, ale aj pre turistických nadšencov, ktorí sa chcú venovať nenáročnej turistike vhodnej aj pre seniorov či rodiny s deťmi. V Novej Bani za posledné obdobie vzniklo mnoho náučných chodníkov. Nad mestom sa na vrchole kopca Háj týči rozhľadňa, ktorá ma výšku 21 metrov a je súčasťou Náučného chodníka Zvonička, ktorý je je nenáročný, obojsmerný, okružný a celoročne prístupný. Trasa vedie po žltej turistickej značke so zastávkami Zvonička – Červená skala – Havrania skala – Háj – Kohútovo, ktoré je zároveň pútnickým miestom. Medzi Kohútovom a Zvoničkou bol vysadený Záhradný les, v ktorom sa nachádzajú domáce ale aj cudzokrajné zaujímavé dreviny. Od vodnej nádrže Tajch ku Kohútovu vedie Náučný chodník Zbojnícke studničky, ktorý spája jednotlivé vodné diela a studničky a informuje o kolobehu vody v prírode a význame lesa. Históriu Novej Bane ako slobodného baníckeho mesta prezentuje Náučný banský chodník v dvoch okruhoch. Neďaleko Starohutského vodopádu začína Náučný chodník Vojšín, ktorý nás dovedie cez Veľkú Lehotu k andezitovému kamennému moru v Malej Lehote. V zimnom období ponúka možnosť lyžovania neďaleké lyžiarske stredisko Drozdovo vhodné najmä pre rodiny s deťmi. Počas celého roka Nová Baňa a okolité obce ponúkajú pestrý kultúrny program, ktorý bližšie približuje brožúrka Spoznaj stredné pohronie na nasledovnom odkaze

Brožúra “Spoznaj stredné pohronie”

V prípade záujmu kontaktujte sa na tel. č. 045/6856729 od pondelka do piatku v prac. čase od 7:00 hod do 15:00 hod. prípadne mailom na mslesynb@gmail.com (v dostatočnom predstihu).

Hájenku Bukovina spravuje p. N. Pinkova, tel. č. 0903/900796.

Cenník ubytovania

„Ani jeden zo zvukov prírody neruší večné mlčanie, ktoré zahaľuje svet.
Ak budete načúvať týmto zvukom, skôr alebo neskôr začujete ticho…“

Anthony de Mello
Späť hore