Turistická chata Bukovina

Turistická ubytovňa hájenka Bukovina sa nachádza v časti Bukovina, čo je 11 km od centra Mesta Nová Baňa, v tichom prostredí neďaleko lesa. Z chaty sú nádherné turistické vychádzky na: Inovec, Drozdovo, Chotár, Vojšín, Starohutský vodopád. Turistickým chodníkom sa dostanete aj do Novej Bane. V zimnom období je možnosť lyžovania v časti Drozdovo a Hubačovo.

Zariadenie slúži k poskytovaniu ubytovacích služieb. Chat je zrekonštruovaná zo starej hájenky, ktorá slúžila ako rodinný dom pre lesníka. Prevádzka pozostáva z dvoch podlaží. Na poschodí sú tri izby s kapacitou 6 stálych lôžok s jednou prístelkou v každej izbe. Jedna izba s východom na balkón. Na poschodí sa nachádza sprchovací kút, ktorý je oddelení stenou od WC. Na prízemí je ďalšia dvojlôžková izba, spoločenská miestnosť s krbom, kompletne vybavená kuchyňa v ktorej sa nachádza sporák na pevné palivo a kombinovaný sporák na plyn a elektrickú energiu, samostatné WC, kúpeľňa s rohovou vaňou. V suteréne sa nachádza kotolňa s pecou na tuhé palivo. Vykurovanie je zabezpečené pevným palivom cez radiátory. Vykurovanie je vo vlastnej réžii. Teplá voda je v kuchyni zabezpečená cez prietokový ohrievač. V kotolni a v soc. zariadení na poschodí sa nachádzajú bojlery. Miestnosti sú vo väčšej miere obložené drevom, nábytok je zhotovený na mieru. Na dvore pri chate je krb s prístreškom a s posedením. Voda je zabezpečovaná z verejného vodovodu. Odkanalizovanie je do vlastnej žumpy.

V prípade záujmu kontaktujte sa na tel. č. 045/6856729 od pondelka do piatku v prac. čase od 7:00 hod do 15:00 hod.

Hájenku Bukovina spravuje p. N. Pinkova, tel. č. 0903/900796.

CENNÍK ubytovania hájenka BUKOVINA.pdf

13.3.2020

Oznamujeme Vám že od 13.3.2020 z dôvodu nariadenia Krízového štábu v Novej Bani turistickú ubytovňu BUKOVINA neprenajímame až do odvolania!Galéria fotografií

Pozrite tiež

FAUNA A FLÓRA

PRÍRODA A ODDYCH